Biznes

Tekstylia niezbędne do pokoju hotelowego

Na wyposażeniu pokoju hotelowego nie warto oszczędzać. Wszelkie dodatki, w tym zwłaszcza tekstylia, powinny być wysokiej jakości, ponieważ stanowią wizytówkę obiektu i świadczą o obowiązujących w nim standardach. Uwagę gości przyciągają przede wszystkim ręczniki, zasłony i pościel. Podpowiadamy więc, czym należy się kierować podczas kupowania tego typu produktów.

Pościel hotelowa

Najważniejszym elementem każdego pokoju hotelowego jest łóżko, dlatego nie można pozwolić na to, by jego wygląd nie był starannie dopracowany. Jeśli pościel nie będzie świeżo wyprana i wyprasowana, trudno oczekiwać od gości pozytywnej opinii na temat pobytu. W obiektach noclegowych doskonale sprawdzają się komplety poszewek z bawełny lub adamaszku.

Takie tkaniny efektownie się prezentują, a zarazem nie sprawiają problemów w pielęgnacji (można je prać i prasować w wysokiej temperaturze). Hotelowa pościel z adamaszku jest niezwykle elegancka i wyróżnia się charakterystycznym wzorem w matowo-połyskujące pasy, biegnące wzdłuż dłuższej krawędzi poszewki. Z kolei komplety bawełniane są mniej wytrzymałe niż ich odpowiedniki adamaszkowe, występują za to w wielu różnych wzorach.

Ręczniki do hotelu

Obowiązkowym wyposażeniem hotelowych łazienek powinny być grube i miękkie ręczniki w kolorze białym. Goście muszą mieć pewność, że ręczniki zostały dobrze wyprane, a na jasnym materiale jakiekolwiek plamy i zabrudzenia od razu rzucają się w oczy. Na popularność białych ręczników w obiektach noclegowych wpływa też możliwość łatwego dopasowania ich do dowolnego wnętrza. Klasyczna biel pasuje zarówno do łazienek z kolorowymi płytkami na ścianach i podłodze, jak i do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym.

Ponadto najlepszy wybór dla hotelarzy stanowią ręczniki z bawełny wzbogaconej o środki redukujące rozwój grzybów i bakterii. Tego typu tekstylia można prać w temperaturze aż 90 stopni, poza tym ich dużym atutem jest to, że nawet źle wysuszone po kąpieli nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu.

Zasłony do pokoju hotelowego

Ważną rolę w pokojach hotelowych odgrywają także zasłony. O tym, na jaki model najlepiej postawić, opowiada pracownik sklepu Tanie Obrusy z tekstyliami do sypialni, łazienki i kuchniW hotelach bardzo dobrze sprawdzają się zasłony zaciemniające, które gwarantują gościom maksymalną prywatność i zarazem umożliwiają komfortowy wypoczynek o każdej porze doby. Takie zasłony najczęściej są jednokolorowe – odcień warto dopasować do ścian i innych tekstyliów znajdujących się w pokoju.

Zasłony we wzory, zwłaszcza geometryczne lub kwiatowe, również mogą być znakomitym akcentem dekoracyjnym, trzeba jedynie pamiętać, żeby nie przesadzać z miksem printów i kolorów składających się na wystrój wnętrza. Odważne, różnobarwne desenie będą się świetnie komponowały ze stylem rustykalnym oraz klasycznym. Natomiast w pokojach urządzonych zgodnie z trendem skandynawskim albo industrialnym lepiej zaprezentują się gładkie modele zaciemniające.

Zadbanie o wysokiej jakości pościel, ręczniki i zasłony to pierwszy krok do tego, aby zyskać uznanie wśród gości, ponieważ właśnie te detale często przesądzają o ogólnym wrażeniu z pobytu w danym obiekcie hotelowym.