Biznes

Przesądy związane z przeprowadzkami

Przeprowadzka do nowego miejsca to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich domowników, które niesie za sobą dużą ilość stresu i jednocześnie radości. W naszej kulturze głęboko zakorzeniły się wierzenia i przesądy, które wiele osób pragnie przestrzegać, aby uniknąć potencjalnego pecha i przynieść szczęście wszystkim członkom rodziny. Jakie zatem są najbardziej znane przesądy związane z przeprowadzką? Sprawdźmy!

Kiedy najlepiej się przeprowadzić?

Zgodnie z wierzeniami najlepsze dni na przeprowadzkę to środa i sobota. Przeprowadzając się w środę, domownicy zapewnią sobie dużo gości w nowym domu. Z kolei sobota uważana jest za szczęśliwy dzień, dlatego też zmiana lokum w tym czasie przyniesie szczęście oraz radość. Nie powinno się natomiast wyprowadzać w niedzielę, ponieważ według wiary chrześcijańskiej jest to dzień wolny od pracy i wszelkich obowiązków. W związku z tym naruszenie przykazania może sprowadzić na lokatorów nieszczęście.

Jeżeli chodzi o miesiąc przeprowadzki, nie należy organizować jej w listopadzie, ponieważ jest on związany ze świętem zmarłych. Zgodnie z tym jest to okres smutku i zadumy, w trakcie którego nie należy podejmować ważnych życiowych decyzji, takich jak zmiana lokum. Poza tym listopad wiąże się z wichurami i deszczem, które mogą symbolizować nieszczęście. Co więcej, uważa się, że zmiana miejsca zamieszkania w latach przestępnych może sprowadzić na domowników pecha.

Co wnieść do mieszkania jako pierwsze i co zrobić po przeprowadzce?

Nie bez znaczenia pozostaje również to, jakie rzeczy jako pierwsze wniesiemy do nowego lokum. Wedle przesądów i zabobonów musi być to stół, który symbolizuje pokój i dobre relacje między domownikami, które będą się zacieśniać podczas wspólnych posiłków. Po przeprowadzce, gospodyni domu powinna także rozrzucić grosiki w kącikach pomieszczeń, co ma zapewnić bogactwo i uchronić członków rodziny przed potencjalnymi problemami finansowymi.

Co zrobić ze starymi meblami podczas przeprowadzki?

Zgodnie z przesądami, do nowego mieszkania nie powinno się zabierać ze sobą żadnych śmieci, zepsutych i niedziałających urządzeń elektronicznych, niekompletnych lub zniszczonych mebli, a także innych niepotrzebnych przedmiotów, które od dłuższego czasu nie są używane. Ma to niejako symbolizować odcięcie się od wcześniejszych problemów.

Dlatego też, aby uniknąć pecha, do pomocy w przeprowadzce warto wybrać firmę, taką jak Skinder Global Service – Przeprowadzki Gdańsk, której pracownicy oprócz wsparcia w kompleksowej zmianie lokum, pozbędą się nieużywanych sprzętów i mebli.