Dom i ogród

Zalety mebli z drewna brzozowego

Meble z prawdziwego drewna posiadają szereg wyjątkowych właściwości, którymi nie mogą „pochwalić się” konstrukcje wykonane ze zwyczajnej sklejki. Naturalny surowiec wyróżnia się tutaj nie tylko pod względem walorów estetycznych, ale także wytrzymałości pozwalającej na długoletnią eksploatację. Co jednak przemawia na korzyść wyposażenia zrobionego z brzozy?

Brzoza jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych drzew w Polsce – drobne, zielone listki oraz biało-czarna kora pojawiają się na obszarze całego kraju. Surowiec znajduje zastosowanie w produkcji płyt wiórowych, oklein, a także mebli. Chociaż wyposażenie z drewna brzozowego jest o wiele rzadziej spotykane niż dąb czy buk to ma rzeszę wielbicieli. Materiał docenia się m.in. za niepowtarzalny układ słojów: szczególny podziw budzą tutaj wyraziste linie na jasnym tle. Aranżacja wykorzystująca podobne sprzęty wyróżnia się spośród typowych rozwiązań.

Co przemawia na korzyść mebli z prawdziwego drewna brzozowego? 

Wyposażenie wyprodukowane ze wspomnianego surowca jest znacząco bardziej wytrzymałe od „sklejkowej” czy sosnowej alternatywy. Niemal nie da się złamać elementów nośnych mebli z prawdziwego drewna brzozowego. Za tę szczególną właściwość odpowiada duża twardość materiału, która sprawia jednak trudności przy jego obróbce – dlatego warto w tym aspekcie zaufać fachowcom. Efektem współpracy odpowiednich projektantów oraz wykonawców jest nieprzeciętnie trwałe wyposażenie, które może „przeżyć” prawie wszystkie inne sprzęty.

Firma Meble K&D z Małopolski dostarcza meble z prawdziwego drewna wyróżniające się nie tylko wysoką wytrzymałością, ale też oryginalnym designem. Delikatny urok brzozy podkreśla tutaj impregnacja naturalnymi woskami, która dodatkowo wydobywa na wierzch nietypowe słoje. Poza unikalną urodą, wyjątkową cechą surowca jest brak zapachu, dlatego poleca się go osobom nieprzepadającymi za leśną wonią roztaczaną przez inne materiały. Co ciekawe, brzoza jest również przyjazna alergikom, więc można ją wybierać bez obawy o uczulenie.

Meble z prawdziwego drewna brzozowego – dlaczego warto? 

Wyposażenie z drewna brzozowego doskonale rozświetla wnętrze, dzięki czemu mieszkanie wydaje się jaśniejsze i większe – nawet to o niewielkim metrażu i słabym dostępie do światła. Barwa materiału pasuje do różnych stylów aranżacji, a zwłaszcza do skandynawskiego, alpejskiego oraz rustykalnego. Na korzyść mebli przemawia zatem także duża uniwersalność. Należy jednak pamiętać o właściwej pielęgnacji surowca, aby sprzęty mogły zachować nie tylko wytrzymałość, ale i piękno.