Zdrowie i uroda

W jaki sposób działają leki na erekcję?

Problemy z potencją i z erekcją dotyczą coraz więcej mężczyzn. Problemy, które wcześniej dotykały wyłącznie starszych osób, obecnie często dotyczą także osób poniżej 40 lub nawet 30 lat. Na szczęście obecnie można sobie z nimi poradzić. Jednym ze sposób jest przyjmowanie specjalnych leków na erekcję. W artykule tłumaczymy, jakie mogą być przyczyny problemów z erekcją oraz w jaki sposób działają dostępne bez recepty leki na erekcję.

Najczęstsze przyczyny problemów z erekcją ze względu na wiek

Przyczyny problemów z erekcją mogą być różne. Są jednak związane głównie z wiekiem. U starszych mężczyzn najczęściej są związane z przerostem gruczołu krokowego, nadciśnieniem tętniczym lub chorobą wieńcową.  W tym przypadku problemy z potencją i z erekcją są więc związane z różnego rodzaju dolegliwościami zdrowotnymi.

Problem z erekcją może też jednak dotyczyć młodszych mężczyzn, nawet takich w okolicach 20. roku życia. W ich przypadku najczęściej przyczynami mogą być używki oraz zażywanie środków ze sterydami do zwiększania masy mięśniowej. Z kolei u osób w okolicach 40 lat, problemy z erekcją najczęściej są związane ze zbyt małą ilością ruchu, z nałogami oraz ze stosowaniem źle zbilansowanej diety.

Jakie składniki znajdują się w tabletkach na erekcję dostępnych bez recepty?

W dostępnych w aptekach tabletkach na erekcję najczęściej stosowanym głównym składnikiem jest sildenafil, czyli ten sam składnik aktywny, jaki stosowany jest też w Viagrze. Składnik ten należy do inhibitorów fosfodiezterazy typu 5. Jego zadaniem jest hamowanie degradujących cząsteczki rozluźniające tkankę mięśniową enzymów. Dzięki temu można zwiększyć przepływ krwi, który powoduje erekcję. Takie tabletki są bardzo skuteczne we wspomaganiu erekcji. Według zaleceń powinno się je przyjąć na około godzinę przed planowanym stosunkiem.

W lekach na erekcję, które są dostępne bez recepty, sildenafil jest jednak stosowany tylko w niewielkich ilościach lub nawet wcale. Dużo częściej pacjenci, udając się do apteki z tego typu problemami otrzymują leki na erekcję, które są złożone wyłącznie z naturalnych składników. Do najczęściej stosowanych należą: korzeń maca, nasiona guarany, żeń-szeń, mleczko pszczele, cynk, selen oraz witaminy B6 i E. W przypadku młodych osób, u których problemy z erekcją nie są związane z większymi problemami zdrowotnymi, takie naturalne składniki również mogą przynieść oczekiwaną pomoc.

W jakich przypadkach leki na erekcję i potencję nie są skuteczne?

Decydując się na rozpoczęcie stosowania leków na erekcję warto wiedzieć, że nie zawsze są one tak samo skuteczne. Wszystko zależy od tego, jaka jest przyczyna powstania naszych problemów. Więcej na ten temat opowiedział nam nasz rozmówca, farmaceuta z apteki online aptekamirowska.pl:

Stosowanie dostępnych w aptekach tabletek i innych rodzajów leków na erekcję powinno  mieć na celu zwiększenie satysfakcji seksualnej. Leki te jednak nie są afrodyzjakami i w związku z tym nie będą w stanie pobudzić popędu seksualnego. Co więcej, jeżeli mężczyzna nie czuje popędu, nie będą również w stanie wywołać erekcji.