Life Style

Jak dbać i używać miski z kokosa?

Jeśli zależy Ci na wdrożeniu zasad zero waste w życie, to spróbuj zacząć zmiany od kuchni. Zaopatrz się w naczynia wykonane z bezpiecznych dla środowiska naturalnego materiałów. Ciekawą propozycję stanowią miski z kokosa. Produkty wykonane z łupin orzecha kokosowego okazują się odpowiednie do wtórnego przetwarzania. Dzięki temu nie zagrażają naturze. W poniższym artykule podpowiadamy, jak dbać i w jaki sposób można używać misek z kokosa.

Łupiny orzecha kokosowego są niepowtarzalne, w związku z czym każda miska wykonana z nich będzie nieco inna. Naczynia mogą się delikatnie różnić formą, rozmiarem, a także kolorem. Ich stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia, nie ma żadnych przeciwwskazań, by podawać w nich jedzenie. Po użyciu wystarczy je umyć ciepłą wodą z dodatkiem mydła lub płynu. Następnie należy je pozostawić do wyschnięcia. Pamiętaj, żeby obchodzić się z nimi bardzo delikatnie, ponieważ łupiny orzecha kokosowego łatwo ulegają rozbiciu czy zniszczeniu. Z tego powodu nie zaleca się mycia misek z kokosa w zmywarce. Nie powinny mieć one również kontaktu z bardzo gorącą wodą, gdyż wysoka temperatura mogłaby uszkodzić naczynie.

Aby jak najdłużej cieszyć się ładnym wyglądem misek wykonanych z kokosa, można je co jakiś czas przecierać ściereczką nawilżoną olejem kokosowym. Wypolerowanie naczyń przywróci ich połysk oraz gładkość powierzchni. Dzięki temu będą się prezentowały tak pięknie, jak po zakupie – podpowiada doradca klienta pracujący w internetowym sklepie zero waste Ekoloco.

Do czego używać miski wykonanej z kokosa?

Łupiny orzecha kokosowego są bezpiecznym materiałem, dlatego w wykonanych z nich naczyniach można podawać niemalże wszystkie dania. Najważniejszą zasadą jest jednak to, aby nie serwować w nich gorących potraw. Jak już wspomnieliśmy, miski wykonane z kokosa nie są odporne na działanie wysokich temperatur, przez co mogłyby ulec uszkodzeniu. W związku z tym okazują się odpowiednie do podawania zimnych przekąsek. Można w nie nakładać sałatki, chipsy czy orzechy. Okazują się świetne również do spożywania zupy, ryżu czy owsianki w temperaturze pokojowej.

Miski z kokosa bardzo często są stosowane również jako alternatywa dla plastikowych naczyń dla dzieci. Doskonale zastępują szkodliwe dla środowiska naturalnego naczynia. Świetnie sprawdzają się do podawania potraw maluchom i jak najbardziej są dla nich bezpieczne. Niekiedy miski z kokosa są wykorzystywane także dekoracyjnie. Można w nich umieścić np. owoce i postawić na stole czy regale. Naczynia wyprodukowane z tego materiału pięknie się prezentują i pasują do każdej kuchni, niezależnie od stylu, w jakim została urządzona. Możesz stworzyć za ich pomocą piękną dekorację pomieszczenia.