Turystyka

Idealny pomysł na Walentynki – randka w hotelu

Dla wielu osób wymarzonym scenariuszem walentynkowym jest po prostu możliwość spędzenia tego wyjątkowego święta wyłącznie we dwoje. Aby móc w pełni celebrować ten dzień wraz z bliską osobą, bez rozpraszania się codziennymi obowiązkami, najlepiej wyjechać do komfortowego hotelu. Wspólny pobyt może stać się cennym wspomnieniem na długie lata – wystarczy tylko odpowiednio go zaplanować.

Pomysł na romantyczne Walentynki – wyjazd do hotelu

Na wyjazd we dwoje warto wybrać luksusowy hotel, który oferuje gościom bogaty wachlarz udogodnień i usług dodatkowych, w tym zwłaszcza zabiegów w strefie wellness. Ważnym kryterium podczas szukania noclegów powinna też być lokalizacja obiektu. W okresie walentynkowym dużą popularnością cieszą się głównie kurorty nadmorskie – zimowa aura dodaje plażom uroku i zamienia je w idealne miejsce na romantyczny spacer. Dobrym pomysłem jest zarezerwowanie pokoju w hotelu ze SPA w Trójmieście – malownicze zakątki Gdańska, Gdyni i Sopotu pozwolą nacieszyć się morzem i jednocześnie zorganizować ciekawą pieszą wycieczkę nawet podczas szczególnie niesprzyjającej pogody.

Dla osób zainteresowanych spędzeniem Dnia Zakochanych poza domem hotele często przygotowują specjalne pakiety. Takie oferty pomagają zaoszczędzić – zazwyczaj w ramach pakietów do dyspozycji gości są nie tylko noclegi, ale także różne atrakcje, za które w standardowych ofertach trzeba dodatkowo zapłacić. Klienci zdecydowani na pakiet mogą liczyć np. na najlepszy pokój, wino na powitanie, nielimitowane zabiegi w SPA, uroczystą kolację w hotelowej restauracji.

Co robić w Walentynki?

Pracownik Hotelu Amber z Gdańska zaznacza: Dla dużego grona osób udane Walentynki to takie, które umożliwiają nacieszenie się sobą i zarazem odpoczęcie od codziennej rutyny. Tego typu pobyt różni się więc np. od podróży wakacyjnych, skoncentrowanych przeważnie na zwiedzaniu, uprawianiu sportów, poznawaniu miasta. Dla par chcących spędzić 14 lutego w spokojnej, relaksującej atmosferze wyjazd do hotelu ze strefą relaksu jest znakomitym rozwiązaniem.

Na dobry początek Dnia Zakochanych warto wybrać się do SPA i skorzystać np. z masażu gorącymi kamieniami lub sesji w saunie. Takie zabiegi pozwolą się wyciszyć i odprężyć, dzięki czemu staną się doskonałym wstępem do kolejnych atrakcji. Popołudnie to natomiast świetna pora na spokojny spacer, najlepiej zarówno brzegiem morza, jak i po nadmorskich, urokliwych deptakach. Wyjątkowym uzupełnieniem tak zorganizowanego wyjazdu będzie romantyczna kolacja we dwoje, na którą zaprosi szef hotelowej kuchni. Tego dnia nie warto odmawiać sobie ulubionych potraw i smakołyków, ponadto ciekawym pomysłem jest spróbowanie nowych smaków, zwłaszcza lokalnych.

Spacer, wizyta w SPA oraz nastrojowa kolacja to niemal obowiązkowe punkty udanych Walentynek. Idealny Dzień Zakochanych powinien być zaplanowany w taki sposób, by móc maksymalnie, ale zarazem bez zbędnego pośpiechu wykorzystać każdą chwilę we dwoje.