Life Style

Rodzaje męskich kurtek na chłodniejsze dni

Każdego roku nieuchronnie nadchodzi czas, kiedy gruba, zimowa kurtka czy płaszcz to jeszcze zbyt dużo, ale sama bluza – nie wystarczy, by uchronić się przed niskimi temperaturami. Zatem co nałożyć, aby uniknąć nieprzyjemnego chłodu, a jednocześnie nie spocić się na dworze? Świetnym rozwiązaniem są kurtki przejściowe dla mężczyzn. Jakie modele tego typu kurtek można spotkać i dlaczego każdy mężczyzna powinien mieć choć jedną w swojej szafie?

Czym właściwie jest kurtka przejściowa?

Kurtki męskie przejściowe to taka kategoria odzieży, która sprawdza się perfekcyjnie w czasie, kiedy zimowa kurtka jest zbyt ciepła, a wiatrówka czy bluza – niewystarczająco gruba. Kurtka przejściowa łączy w sobie cechy obydwu tych rodzajów odzieży i pozwala uchronić się przed chłodem oraz wiatrem jesienią, niekiedy nawet ciepłą zimą, jak również wiosną.

Modele przejściowe są zdecydowanie lżejsze od kurtek zimowych, a dodatkowo chronią przed opadami deszczu, które zdarzają się w okresie jesiennym dość często. Dzięki nim można uchronić się przed przeziębieniem w tym szczególnie trudnym czasie.

Męska kurtka przejściowa sportowa

Wśród męskich kurtek przejściowych można wyróżnić między innymi modele sportowe, które – wbrew nazwie – mogą być wykorzystywane nie tylko do uprawiania aktywności fizycznej, ale również na co dzień. To w zasadzie najlepszy wybór do użytkowania powszedniego: mogą być noszone do pracy, na zakupy, na spacer i podczas wykonywania wielu innych czynności. Chronią przed wiatrem i chłodem i prezentują się dobrze, jednak nie jest to odpowiedni wybór na oficjalne okazje: męska kurtka przejściowa w stylu sportowym będzie wyglądać nieco groteskowo w zestawieniu z eleganckim garniturem czy chinosami.

Męska kurtka przejściowa elegancka

Jak wspominaliśmy powyżej, kurtki męskie przejściowe w stylu sportowym, choć mają wiele zalet, nie są odpowiednim wyborem na każdą sytuację. Wśród momentów, kiedy trudno mówić o komforcie użytkowania takiej kurtki, są właśnie nieco bardziej eleganckie, wymagające sytuacje – wyjścia biznesowe, formalne okazje prywatne czy wyjścia do teatru lub opery. 

Warto umieścić w swojej szafie choć jedną, bardziej elegancką kurtkę przejściową, która pozwoli uniknąć nerwowych poszukiwań tego rodzaju odzieży na ostatnią chwilę. Najlepiej sprawdzą się w tym celu modele w neutralnych kolorach – czerni, szarości lub brązie – które po prostu dobrze dopasują się do niemalże każdego rodzaju odzieży.

Męska kurtka przejściowa skórzana

Kurtki męskie przejściowe wykonane ze skóry to także bardzo dobry wybór, zwłaszcza dla osób, które przepadają za odzieżą „z pazurem”. Wśród tego rodzaju odzieży można znaleźć bardzo wiele kurtek, które prezentują się perfekcyjnie w wielu sytuacjach. Choć trudno mówić o sportowym zastosowaniu tego rodzaju odzieży, kurtki skórzane mogą być dobrym wyborem na wiele okazji codziennych, a nawet na mniej formalną randkę z drugą połówką czy spotkanie biznesowe w znanym już sobie gronie.

Wybór kurtek przejściowych męskich jest na tyle bogaty, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.