Jakie meble do małego salonu

Nie każdy może się cieszyć dużym i przestronnym salonem. W tysiącach mieszkań i domów, pomieszczenie to ma około 15 metrów kwadratowych. To niewiele jeśli chcemy w nim ustawić ładne i funkcjonalne meble. Również jesteś na etapie ich wyboru? Nie wiesz na co postawić, aby zbytnio salonie nie zapełnić, zostawić niezbędne miejsce do swobodnego korzystania, a jednocześnie zyskać ładne wnętrze, w którym aż chce się przebywać? Zdradzimy ci kilka tajemnic, dzięki którym uda ci się ten efekt uzyskać.

Kolor mebli do małego salonu

Zacznijmy od tego, co wydaje się stosunkowo najłatwiejsze do osiągnięcia. A zatem jaki kolor powinny mieć meble do małego salonu. Oczywiście należy wybierać meble w kolorze jasnym – biały, kremowy i odcienie szarości. Jasne kolory optycznie powiększają wnętrza, sprawiając że pomieszczenia wydają się większe niż są w rzeczywistości. Jeśli jednak z jakichś powodów chcesz mieć meble w nieco ciemniejszej kolorystyce, warto rozważyć kolory i wzory naśladujące drewno – również jaśniejsze gatunki. Bardzo często można takie meble spotkać w ciekawych optycznie zestawieniach z białymi wstawkami. Prezentują się nie tylko współcześnie i nowocześnie, ale także przełamują monotonię we wnętrzach, odwracając uwagę od małych rozmiarów salonu.

Przeszklenia w meblach

Wiele osób nie wyobraża sobie mebli z przeszkleniami. Dlaczego? Ponieważ zamontowane w nich szyby wymagają mycia, a to kolejne obowiązki. Jeśli jednak chcesz mieć naprawdę ładny salon, a jego powierzchnia nie pozwala ci na jego powiększenie, nie pozostaje nic innego jak tylko sięgnąć po meble ze szklanymi wstawkami. Dodają one w naturalny sposób głębi salonowi, dzięki czemu staje się on dla oka większy niż jest naprawdę. Szyby mogą być zainstalowane w drzwiach komód i regałów, a za nimi ustawić można szklane kieliszki do wina lub kolekcję alkoholi. Jeszcze ciekawszy efekt uzyskamy wybierając meble z przeszkleniami i zamontowanym w nich podświetleniem LED. Tworzy ono wspaniały klimat, może również działać jako praktyczna lampka nocna.

Jakie meble do małego salonu?

Co jest niezbędne w zestawie mebli do niewielkiego salonu? Kupując meble do swojego salonu, możemy zdecydować o tym, co będzie wchodzić w ich skład. Niezbędna oczywiście wydaje się podłużna półeczka wisząca pod telewizor. Służy ona do położenia na niej dekoderów, pilotów, jak również ustawienia flakoników z kwiatami. Co jeszcze będzie konieczne w związku z nowymi meblami w salonie? Praktycznym wyborem są oczywiście komody. Można w nich schować zastawę na specjalne okazje lub inne przedmioty, na które nie ma miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Warto również pomyśleć o wysokiej witrynie z przeszklonymi drzwiami, wewnątrz której ustawimy szklane kieliszki lub wyżej wspomniane butelki z alkoholem. Ile będą nas kosztować takie meble? Kupując je przez internet, zapłacimy od 2000 złotych wzwyż. Chcąc mieć meble do salonu wykonane z litego drewna, będziemy musieć wydać nawet 5 razy tyle. Szybka pożyczka umożliwia realizację takich i innych planów, aby twoje mieszkanie zyskało blask i dawało ci pełną satysfakcję mieszkania w nim.