Life Style

Pielęgnacja włosów a równowaga PEH

Większość kobiet marzy o pięknych, lśniących włosach, takich, jakie możemy zobaczyć w reklamach szamponów. Tymczasem większość zmaga się z puszeniem i plątaniem się kosmyków, w których próżno dopatrywać się blasku. Szukając informacji na temat pielęgnacji włosów, natrafić można na dość niejasno brzmiące pojęcie równowagi PEH. Czym ona właściwie jest i jak zacząć wprowadzać ją w życie?

To pytania towarzyszące osobom początkującym, w których mogą spowodować zniechęcenie i zagubienie. Równowaga PEH to inaczej dostarczanie włosom potrzebnych składników w odpowiednich proporcjach. W teorii idealna równowaga sprowadzana jest do momentu, gdy emolienty (E) równoważą się z proteinami (P) i humektantami (H), co można zapisać wzorem: E = P + H.

Humektanty nawilżają nasze włosy, proteiny są ich podstawowym budulcem, natomiast emolienty zamykają we włosie dostarczone mu właśnie składniki odżywcze, nadają mu gładkości i blasku. Wystarczy jedynie lekko zagłębić się w temat, by nauczyć się rozpoznawać te składniki, a wtedy pielęgnacja włosów będzie się opierać przede wszystkim na obserwacji włosów, by określić, czego w danym momencie potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *