Światłowody

Popularność światłowodów rośnie z roku na rok. Szybkość Internetu, bezpieczeństwo połączenia internetowego, możliwość wybrania koloru, wydaje się, że światłowody mają same plusy. Różnokolorowe kabelki w przeźroczystej wtyczce, możliwość doboru kolory całego okablowania, to niewątpliwie estetyczny plus światłowodów. Wtyczka zawiera druciki, które służą do różnych zastosowań i pełnią oddzielne funkcje, dlatego wymyślono aby każdy z nich miał inny kolor. Aby nie ingerował zbytnio w wygląd pomieszczenia, pozostała część okablowania jest możliwa w dowolnej kolorystyce.


Usługi telekomunikacyjne wiele zyskują dzięki zastosowaniu światłowodów. Pozwala na najwyższej jakości telewizję. Transmisja na żywo w czasie rzeczywistym albo opóźniona o ułamki sekund – we współczesnym świecie wszystko jest możliwe, a światłowody są do tego przeznaczone.


Światłowody to okablowanie, rodzaj przewodu, który ma w sobie strukturę szkła oraz tworzywa sztuczne. Pozwala to na wykorzystanie światła, które jest bardzo szybkie. To oznacza, że dane, dzięki światłowodom stają się tak samo szybkie jak wykorzystana wiązka światła. Fala świetlna dociera przez przewody do urządzeń i otrzymujemy transmisję danych. Z powodzeniem zastępuje zwykły prąd elektryczny. Światłowód to przede wszystkim maleńki rdzeń przewodzący światło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.