Popularność mikropożyczek stale rośnie

Ogromną zaletą pożyczek krótkoterminowych jest uproszenie procedur ich otrzymania. Czas rozpatrzenia wniosku i wypłaty pieniędzy często mieści się w dwudziestu minutach. Dla wielu pożyczkobiorców atutem jest możliwość skorzystania z oferty, mimo braku zdolności kredytowej. I choć wiele osób postrzega mikropożyczki jako produkt finansowo ryzykowny, to faktycznie problemy zaczynają się dopiero w momencie niedotrzymania terminu spłaty.


Pozabankowe firmy pożyczkowe ograniczają formalności do minimum. Dodatkowo oferują darmową pierwszą chwilówkę, a przy kolejnej transakcji także korzystanie z programów lojalnościowych. Przed podjęciem decyzji o pożyczce warto prześledzić internetowe porównywarki ofert. Dobrze jest też ocenić własną sytuację finansową, by nie spłacać zadłużenia zadłużeniem i nie wpaść w spiralę długów.

Należy zdawać sobie sprawę, że choć pożyczki te są ogólnodostępne, koszty z przekroczeniem terminów spłaty mogą sięgnąć nawet 50% pożyczonej kwoty. Warto więc wnikliwie przeczytać regulamin oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.